Forening

Læs mere om

kredsen

her

Bliv

frivillig

Nordsjælland

dk-kort

Kommende aktiviteter

fre 27 jun

Vikingespil i Frederikssund

Tid: 18:00-21:00
Sted: Tolleruphøj, Roskildevej 160A, 3600 Frederikssund

Kontaktpersoner:

formand

Karl Vilhelm Nielsen
Sandagerhusvej 107
3100 Hornbæk
44 94 30 68
20 16 40 89
kvn@dhif.dk

kasserer

Kim Brendle
Toftekrogen 7
3630 Jægerspris
32 21 66 20
20 65 34 34
kbrendle@live.dk

bestyrelses medlem

Henrik Torp
Mosevej 22
3650 Ølstykke
47 17 73 32
20 25 05 42
SusanneHenrikTorp@mail.tele.dk

Suppleant 2

Lotte Pehrsson
Skovhaven 31
3500 Værløse
44 48 94 02
lottepehrsson@hotmail.com

Suppleant 4

Birthe Svensson
Lykkemosevej 17
3480 Fredensborg
48 48 51 08
birthe@lykkemosevej.dk

næstformand

Helle Vibeke Christensen
Dannevang 412 st.
3480 Fredensborg
40 40 29 72
hvc@webspeed.dk

sekretær

Merete Mathiassen
Enevangen 46
3450 Allerød
48 14 22 57
enevangen46@gmail.com

Suppleant 1

Kim Gregers Nielsen
Nygade 113
3200 Helsinge
48 79 96 41
28 11 46 92
kim.nygade113@gmail.com

Suppleant 3

Bodil Egelund
Bakkekammen 71
3600 Frederikssund
23 61 35 99
bodil.egelund@webspeed.dk

Kontaktperson polio

Kreds-PTU Nordsjælland

Morten Fenger
40 14 81 61
mf@compagniemixte.com

Kontaktperson trafik- og ulykke

Kreds-PTU Nordsjælland

Henrik Torp
47 17 73 32
20 25 05 42
SusanneHenrikTorp@mail.tele.dk
Merete Mathiassen
48 14 22 57
21 40 33 75
enevangen46@gmail.com

Kontaktperson whiplash

Kontaktperson varmtvandssvømning

Kreds-PTU Nordsjælland

Bodil Egelund
23 61 35 99
bodil.egelund@webspeed.dk

Kontaktperson selvhjælpsgrupper

Kreds-PTU Nordsjælland

Mariella Madsen
49 13 25 99
26 80 25 99
mariella@vip.cybercity.dk
Anja Hansen
60 93 07 60
anja@ngsob.dk

Kontaktperson Mini 12'ere

Kreds-PTU Nordsjælland

Henrik Torp
47 17 73 32
20 25 05 42
SusanneHenrikTorp@mail.tele.dk
Kim Brendle
32 21 66 20
20 65 34 34
kbrendle@live.dk

Kontaktperson Frivilligcenter

Kreds-PTU Nordsjælland

Helle Vibeke Christensen
40 40 29 72
hvc@webspeed.dk

Kontakt

Hovedafdeling

PTU, Fjeldhammervej 8,
2610 Rødovre

Tlf.: 36 73 90 00
Fax: 36 73 90 01
E-mail: ptu(at)ptu.dk

PTU - Livet efter ulykken er en landsdækkende forening, der arbejder for at skabe ligeværdige vilkår og øget livskvalitet for de over 100.000 danskere, som har alvorlige skader efter en ulykke eller sygdom.

PTU driver derudover et specialsygehus for personer med varigt bevægelses-
handicap samt en bilafdeling, der gør det muligt for handicappede at blive selvkørende.

Afdeling Aarhus

PTU, Rehabiliteringsparken
MarselisborgCentret
P. P. Ørumsgade 11, bygning 3C
8000 Aarhus C

Tlf.: 36 73 90 00
Fax: 36 73 90 01

Åbningstider

Mandag-torsdag: kl. 8.00-16.00
Fredag: kl. 8.00-15.00

 

 

 

 Landsforeningen af Polio-, Trafik- og Ulykkesskadede